דיקור סיני

איך דיקור מרפא?

הדיקור הסיני הוא כלי טיפולי מרכזי ברפואה הסינית ומטרתו היא לייצר תנועה ותחושות ספציפיות בגוף המטופל. הדיקור מתבצע באמצעות מחטים דקות, חד פעמיות, ובנקודות דיקור הנבחרות בהתאם  לאבחנת הגוף של המטופל. מטפל מיומן יכול ליצור תחושת חום או קור באזור מסוים בגוף המטופל, להזרים דם לכיוון כף הרגל או הבטן במידת הצורך, ועוד.

הדיקור יעיל להשגת תנועה בגוף המטופל ושימושיו הקליניים הנם בין היתר הרפיית שרירים, הורדת כאבים שונים בגוף, ובאופן כללי, להתגבר על "חסימות" פיזיולוגיות שונות בגוף. בעזרת הדיקור מתאפשרת זרימה טובה יותר של דם המסייעת למאמץ הטבעי של הגוף מול המחלה.

הדיקור יעיל במיוחד למגוון בעיות כגון:

כאב: כאבי גב, ברכיים, שרירים\מפרקים, בלט ופריצת דיסק, כאבי ראש, כאבי מחזור וכאבי גב בזמן היריון.
שיקום: שיפור החלמה לאחר אירוע מוחי, נוירופתיה (עקב תאונה, סכרת…) פגיעה בעצמות, פציעות ספורט ותאונות.
מחלות פנימיות: כפי שציינתי, דיקור על פי אבחנת גוף ותשאול מסייע לגוף להתגבר על חסימות פיזיולוגיות ולכן יעיל גם לבעיות פנימיות כגון הפרעות עיכול, הפרעות שינה, סטרס,  מחלות נשימה, אלרגיות ועוד.

https://bit.ly/3lfnqR6

מחקר זה מוכיח את יעילות הטיפול בדיקור במצבי כאב כרוני שונים. השוו בין יעילות הטיפול בדיקור סיני לעומת דיקור פלסבו (דיקור שטחי בנקודות סטמיות בגוף ללא אבחנה) וראו כי בקרב המטופלים שקיבלו טיפולי דיקור סיני היה שיפור ניכר ברמת הכאב הכרוני שלהם למשך זמן ממשוך, היה שיפור ביכולת התפקודית שלהם במטלות בית בסיסיות וגם בטווחי התנועה.