סרטן ורפואה סינית

סרטן
ישנם מקרים בהם הופעת סרטן בגוף משנה לחלוטין את חיי המטופל ואת משפחתו. הסימפטומים משתנים תלוי מיקום הסרטן, מידת התפשטותו בגוף והטיפול שמקבלים (ניתוח, קרינה, כימותרפיה).
מטופלים אונקולוגים רבות סובלים מעייפות קשה וחולשה, ירידה במצב הרוח, בעיות עיכול שונות, חוסר תאבון, קור וצמרמורות, ירידה בחשק ותפקוד מיני, בעיות שינה, כאבים ועוד.
חלק מתסמינים אלה הוא תולדה של הגידול שלוחץ על עצבים וגורם לכאב או מבזבז אנרגיות לגוף, מפריע למערכת העיכול לתפקד באופן תקין. זה מאוד תלוי מיקום הגידול, גודלו ומידת התפשטותו.
חלק מהתסמינים הם תולדה של הטיפול, לכימותרפיה עלולים להיות תופעות לוואי של עייפות, כאב ונימול בכפות הידיים והרגליים (נוירופתיה), בעיות עיכול , חוסר תאבון ועוד…(1)

טיפול אינטגרטיבי
כיום בארץ מתקדמת מאוד התפיסה של רפואה אינטגרטיבית בחולי סרטן. יותר ויותר מבינים שאדם אשר אובחן בסרטן והחל טיפול קונבנציונלי, עליו להמשיך לקבל טיפול גם בזמנים שבין הבדיקות והטיפולים, חולי סרטן מתמודדים עם קשיים רבים עקב האבחנה והטיפול ולכן זה לא נכון לטפל בהם רק 1 למספר שבועות.
טיפול אינטגרטיבי לחולה סרטן פירושו (בין היתר) טיפולים ברפואה סינית (שיאצו, דיקור סיני וצמחי מרפא) במקביל לטיפול הקונבנציונלי ומעקב האונקולוג.

השפעת הטיפול ברפואה סינית
טיפולי שיאצו נמצאו כמפחיתי כאב, עייפות, חרדה ומשפרים מצב רוח בקרב חולי סרטן. (2)
טיפולי דיקור סיני נמצאו מפחיתי כאב בקרב חולי סרטן. (3)
ככלל, ליווי המטופל לאורך התהליך הטיפולי שלו בסרטן, טיפולים ומפגשים סדורים בשיאצו- דיקור סיני- וצמחי מרפא עם איש מקצוע, שיפרו את יכולת ההתמודדות של המטופל עם מחלתו והפחיתו תסמינים רבים במהלך התקופה הקשה איתה הוא מתמודד.

ברוכים הבאים לקליניקה לרפואה סינית מסורתית
אני בן ברילר, מטפל בכיר בשיאצו-דיקור סיני-צמחי מרפא
מטפל בגיל השלישי ובוגר קורס שיאצו לחולים אונקולוגים של מכון דווידוב, בילינסון
אתם מוזמנים להתקשר או לשלוח הודעה (בעמוד צור קשר או בוואטסאפ) ואני אחזור אליכם עם הפרטים

  1. Papadakis, M., McPhee, S., & RABOW, M. C. (2016). Medical Diagnosis & Treatment. New York: McGraw-Hill Education.‏

2. Argash, O., & Caspi, O. (2008). Touching cancer: shiatsu as complementary treatment to support cancer patients. Harefuah, 147(8-9), 707-11.‏

‏3. Deng, G. (2019). Integrative medicine therapies for pain management in cancer patients. Cancer Journal (Sudbury, Mass.), 25(5), 343