סכרת והטיפול ברפואה סינית

סכרת היא מחלה מטבולית (משפיעה על חילוף החומרים בגוף) הגורמת לרמות סוכר גבוהות בדם. רבות מלווה גם בשומנים גבוהים בדם. סוכר גבוה בדם עלול לפגוע בכושר זרימת הדם בגוף, לפגיעה בהולכה העצבית, אלו משפיעים על דלקתיות גבוהה בגוף, דלקות מפרקים וירידה תפקודית של איברים פנימיים כגון הכליות.

תסמינים נפוצים הם מתן שתן רב, רעב מוגבר, לחץ דם ושמונים גבוהים בדם, סוכר גבוה, דלקות מפרקים (מאוד נפוץ כתפיים) וקנדידה.

הטיפול הקונבנציונלי כולל תרופות לאיזון רמות הסוכר, תרופות כגון ליריקה הפועלות על מערכת העצבים וכך מפחיתות את הנוירופתיה והמלצות על פעילות גופנית ותזונה מאוזנת.
סכרת היא מחלה כרונית והרבה פעמים מטופלים למרות הטיפול הקונבנציונלי מצליל החיים, נותרים עם בעיות הפוגעות קשות באיכות החיים. לדוגמא נימול וחוסר תחושה, דלקות מפרקים, קנדידה, בעיות עיכול וזרימת דם לקויה לרגליים.

הטיפול בקליניקה מתבסס על דיקור ושיאצו היכולים להקל על הנוירופתיה, לשפר בעיות עיכול (במידה ויש), להפחית כאבי מפרקים (אצל חולי סכרת רבים יש דלקות וכאבים בכתף) ואת זרימת הדם לרגליים. אחת החששות העיקריות במחלת הסכרת במצבה הכרוני הוא נמק ברגל וכריתה.
אצל כל מטופל זה שונה אבל הרבה פעמים דיקור נקודות על ערוץ הטחול, הכבד והלב מביאים להקלה בסימפטומים. נקודות כמו San yin jiao-SP6, Tai chong- Liv 3, zhongwan-CV12, Tongli Ht5. אלו דוגמאות לנקודות שהניבו הקלה בקרב מטופלים סכרתיים בקליניקה.
בנוסף לדיקור ולשיאצו, יש צורך בפורמולת צמחי מרפא סינים המותאמת ספציפית למטופל על פי בדיקת הדופק, לשון ובטן. למרות שהמחלת הסכרת היא מקור הבעיה ומשותפת לכל חולי הסכרת, עדיין לכל מטופל יש משאבים ומבנה שונה וביטוי קצת שונה של המחלה ולכן אין פורמולה אחת לכולם. בנוסף הפורמולה יכולה להקל על התסמינים השונים מהם אתה סובל.

אין טיפול אפקטיבי לאורך זמן בסכרת ללא פעילות גופנית ושינוי תזונה, זו חובתי לציין זאת. בקליניקה תקבלו הדרכה לפעילות גופנית המתאימה לכם שתוכלו לבצע באופן עצמאי.
תקבלו הנחיות לתזונה בריאה יותר, פורמולת צמחי מרפא לקחת בבית.
וכמובן דיקור ושיאצו להקלה על הסימפטומים וליווי לאורך סדרת הטיפולים.

ברוכים הבאים לקליניקה לרפואה סינית מסורתית
אני בן ברילר, מטפל בכיר בשיאצו-דיקור סיני-צמחי מרפא
מטפל בגיל השלישי ובוגר קורס שיאצו לחולים אונקולוגים של מכון דווידוב, בילינסון
אתם מוזמנים להתקשר או לשלוח הודעה (בעמוד צור קשר או בוואטסאפ) ואני אחזור אליכם עם הפרטים