צוואר תפוס

כמה מילים על צוואר תפוס

לפני הולדת והנגשת המזגן, אנשים סבלו מצוואר תפוס, הצטננויות וליחה בעיקר בחורף. יש בזה היגיון הרי בחורף קר וקור (בין ביתר) הוא שגורם לבעיות מהסוג הזה. ברפואה סינית אנחנו קוראים לפתולוגיה הזו "רוח קור" והיא נפוצה בעיקר בחודשי החורף.

אם כך, אז איך זה הגיוני שחודשי יולי אוגוסט הם העמוסים ביותר בקליניקה במטופלים שנתפס להם הצוואר?

יש לכך הסבר פשוט, ראשית יש לציין כי החורף בישראל באופן יחסי הוא לא מהקשים בתבל, ולכן עם ביגוד מתאים מרבית האנשים בארץ שורדים את החורף מבלי שהצוואר יתפס.

לעומת זאת הקיץ הישראלי הוא מהקשים בתבל ועם עובדה זו אין להתווכח. ודבר מעניין קורה לנו בקיץ, אנחנו הולכים לעבודה בביגוד קצר, אבל מרביתנו יושבים ללא תזוזה במשרד עם מזגן 18 מעלות, ובלילה אנחנו הולכים לישון עם מזגן\מאוור שבנוסף על כל היום במשרד, מקפיא לנו את הצוואר גם לאורך כל הלילה. החרוצים שביננו גם יוצאים לריצה בערב (כי זה הזמן הפנוי היחיד שיש ואחרי יום שלם בישיבה חייבים להזיז קצת את הגוף), מזיעים וכעבור שעה שעתיים נכנסים למיטה עם מזגן. המציאות הזאת ב2019 בישראל תקפה לגבי מרבית האוכלוסיה, לכן אין פלא שלכולם נתפס הצוואר דווקא בקיץ, כי מבחינת הצוואר שלנו, הקיץ הישראלי הוא בעצם חורף!

ניתן לראות באתר דוגמא לחלק מטיפול צוואר שאני עושה בקליניקה וגם תרגיל לשחרור הצוואר באופן עצמאי תחת "תרגילים למטופלים" בהצלחה