למה אני סובל בחילופי עונות?

%d7%90%d7%a4%d7%a6%d7%99מאת בן ברילר

כידוע הגוף שלנו אוהב ושואף לאיזון ושגרה. בכל פעם שנכפה עליו שינוי כלשהו, כתוצאה מפגיעה, מחלה, החלפת סביבת עבודה, מעבר דירה לאזור אחר או שינוי במזג האוויר, הגוף יכנס לתהליך של חתירה מחדש לאיזון. תהליך זה רבות איננו פשוט עבור הגוף ודורש ממנו מאמץ, משאבים וסוג של עימות עם הגורם המפריע.

תחשבו על זה רגע, אתם יוצאים מהבית והולכים 5 דקות ברגל לבקר חבר, כשיצאתם היה לכם נח ומזג האוויר היה נעים, לפתע מתחילה רוח מאוד חזקה או גשם, גורמים אלו יקשו עליכם ויהפכו את ההליכה ללא כל כך קלה עבורכם, הגוף שלכם יאלץ להילחם ולהתמודד עם הקושי החדש.
אתם יושבים במשרד או בבית ומנסים לעבוד, לפתע מתחיל רעש נוראי של עבודות בניה בחוץ, הגוף יאלץ להתמודד עם אותן הפרעות ולהצליח בכל זאת לבצע את מה שתכנן (לעבוד ביעילות במקרה הזה), סביר להניח שבסוף אותו היום תהיו עייפים הרבה יותר מאשר יום עבודה שקט.
תחשבו שכל 4 חודשים הייתם נאלצים לעבור דירה, לא משנה כמה אתם נערכים למעבר, עדיין יש בו קושי וכמובן גם להסתגלות למקום החדש לאחר מכן.

כלומר אנחנו מבינים שברגע שקיים "גורם מפריע" הגוף נאלץ לשלם מחיר בהתמודדות איתו.
חילופי עונות הוא "גורם מפריע" קלאסי לגוף, המחייב אותו לעשות שינוי ולעיתים בדרך לשלם מחיר.

כל אחד מאיתנו בנוי אחרת וסוחב איתו היסטוריה רפואית אחרת. חלקנו מצוננים או אלרגים לעיתים תכופות, חלקנו נוטים לכאבים במפרקים, חלקנו נוטים למיגרנות, כל אחד והחולשה שלו.
ברגע שהגוף שלנו נכנס להתמודדות וקשיים (עקב מעבר העונה), סביר שאותה חולשה תצוף והגוף יסבול ממה שהוא הכי פגיע בו.

טיפול מחזק ותומך לקראת או תו"כ חילופי עונות יעזור לגוף להתמודד עם הקושי בו הוא נתון, כל אחד והקושי שלו, ברגע שנחזק את הגוף בעזרת דיקור סיני, שיאצו או\ו צמחי מרפא, העול על הגוף יפחת ואותה התפרצות\מחלה סביר להניח שלא תגיע.

החכמה היא להבין את המחלה, לצפות לה, ולדעת למנוע אותה